2022 Results

Sunday 3rd July - Castle Hill.

Results are also be available on Eventor and Livelox. Splits on Winsplits. You will find these on Eventor
 

Men Long
18km
Pos Name Club Time
1st Glenn Horrocks Garingal Orienteers 91:23:00
2nd Vivien de Remy de Courcelles Western and Hills Orienteers 108:39:00
3rd Geff Harper Bennelong Northside Orienteers 108:52:00
4th Gary Farebrother Western and Hills Orienteers 108:54:00
5th Brian Brannigan Bennelong Northside Orienteers 110:26:00
6th Andrew Smith Garingal Orienteers 111:09:00
7th Selwyn Sweeney Western and Hills Orienteers 118:20:00
8th Nick Barlow Garingal Orienteers 122:50:00
9th Lee Coady Western and Hills Orienteers 125:43:00
10th Christopher Frain Garingal Orienteers 128:44:00
11th Tim Perry Western and Hills Orienteers 138:34:00
12th David Bray Garingal Orienteers 144:59:00
13th Graeme Hill Western and Hills Orienteers 146:50:00
  Ryan Armstrong Bennelong Northside Orienteers w25
  Steven Horrocks Garingal Orienteers w25
  Peter Hopper Bennelong Northside Orienteers m8
 
Women Long
18km
Pos Name Club Time
1st Zoe Melling Uringa Orienteers 108:55:00
2nd Toni Bachvarova Garingal Orienteers 122:23:00
  Katherine Cameron Bennelong Northside Orienteers w25
  Rachel Merton Western and Hills Orienteers w25
 
Men Medium
12km
Pos Name Club Time
1st Seth Sweeney Western and Hills Orienteers 68:56:00
2nd Keith Tonkin Border Liners 75:00:00
3rd Tim Giles Big Foot Orienteers 76:03:00
4th Curtis Pepper Bennelong Northside Orienteers 86:40:00
5th Wayne Pepper Bennelong Northside Orienteers 89:00:00
6th Michael Free Garingal Orienteers 90:05:00
7th Warwick Selby Garingal Orienteers 98:17:00
8th Bob Morgan Bennelong Northside Orienteers 109:35:00
9th Ian McKenzie Uringa Orienteers 117:48:00
  Stuart Deane Garingal Orienteers w17
  Matthew Phillips   dsq m1-8 m10-20
 
 
Women Medium
12km
Pos Name Club Time
1st Niamh Cassar Western and Hills Orienteers 76:08:00
2nd Saffron Sweeney Western and Hills Orienteers 89:53:00
3rd Emmanuelle Convert Western and Hills Orienteers 90:24:00
4th Rochelle Cox Garingal Orienteers 91:19:00
5th Sharon Lambert Bennelong Northside Orienteers 108:38:00
  Karen Langan Western and Hills Orienteers m13
 
Men Short
8km
Pos Name Club Time
n/c Michael Ridley-Smith Garingal Orienteers 50:50:00
1st Malcolm Roberts Newcastle Orienteering Club 64:22:00
2nd Matt Hackett Western and Hills Orienteers 67:18:00
3rd Andrew Mac Donald Big Foot Orienteers 68:52:00
4th Jim Mackay Uringa Orienteers 71:38:00
5th Paul Sweeney Western and Hills Orienteers 93:25:00
6th John Giles Garingal Orienteers 96:56:00
  James Phillips Garingal Orienteers m6-14
 
Women Short
8km
Pos Name Club Time
1st Savanna Sweeney Western and Hills Orienteers 56:35:00
2nd Carolyn Matthews Newcastle Orienteering Club 56:44:00
3rd Silvia Teoh Western and Hills Orienteers 57:55:00
4th Tshinta Hopper Bennelong Northside Orienteers 58:31:00
5th Christine Kiddier Uringa Orienteers 75:33:00
6th Constance Valais Western and Hills Orienteers 134:29:00
 
Jenny
4.0km
Pos Name Club Time
1st Shay Sweeney Western and Hills Orienteers 45:48:00
2nd Justine de Remy de Courcelles Western and Hills Orienteers 45:57:00
 
Poult
2km
Pos Name Club Time
1st Jimmy Atkinson   49:00:00